دانستنیهای خودرو (کیا اسژورتیج)

((به نقل از سایت مجله ماشین))

اسپورتیج اولین بار در سال 1993 با چهره ای شبیه یک پراید شاسی بلند روی پلت فرم و با پیشرانه مزدا بونگو وارد بازار شد و نسل دوم آن در سال 2004 با چهره ای کاملاً متفاوت و نگاه به بازارهای جهانی اعلام حضور کرد تا اینکه در سال 2007 گونه مفهومی kue concept در نمایشگاه دیترویت سرآغازی برای طراحی نسل جدید اسپورتیج گردید. جزئیات خودروی مدل 2011 کیا اسپرتیج برای اکثر مردم خبر چندان جدیدی نیست ، اما شرکت کره ای تولید کننده این خودرو، نسخه مجهز به توربو شارژ را به صورت اختصاصی برای بازار ایالات متحده تولید کرده است .
قیمت این خودروهای مدل 2011 اسپرتیج برای نمونه های دیفرانسیل جلو 26 هزار و 490 دلار و برای خودروهای چهار چرخ و به اصطلاح 4wd حدود 27 هزار و 990 دلار است . قیمت نسخه قبلی اسپرتیج از 23 هزار 990 دلار آغاز می شد.
مهمترین امکانات اضافه شده به اسپرتیج اس ایکس 2011 موتور چهار سیلندر توربو شارژ مجهز به سامانه تزریق سوخت مستقیم می باشد که هم اکنون بر روی مدل های 2011 کیا اوپتیما اس ایکس و هیوندا سوناتا توربو نصب شده است.
طبق اعلام کیا اگر چه سامانه توربو سبب افزایش خروجی موتور تا سقف 80 اسب بخار می شود ولی هیچ تأثیری بر روی میزان مصرف سوخت نخواهد داشت و این خودرو جدید مصرفی معادل نمونه های قبلی خود خواهد داشت .
از دیگر ویژگی های این خودرو می توان به صورت اختصار به سامانه تعلیق آن که تأثیر به سزایی در رفع تنش های وارده به بدنه خودرو دارد اشاره کرد.

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید